Wszywki alkoholowe
Wszycie esperalu
Zabieg wszycia esperalu polega na podskórnym umieszczeniu preparatu. Popularna “wszywka alkoholowa” swoją skuteczność zawdzięcza wymuszeniu abstynencji alkoholowej. Lek jest w postaci tabletek. O ich ilości decyduje lekarz, który wykonuje zabieg.
Wszycie esperalu – charakterystyka:
- wszywki alkoholowe to zabieg bezpieczny i całkowicie bezbolesny,
- zabieg wykonywany przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy,
- wprowadzamy znieczulenie, które działa również po zabiegu.
Szukając sposobu na skuteczną abstynencję, warto zwrócić uwagę na terapię leczenia alkoholizmu opartą na leku esperal. Kuracja esperalem w formie wszywki alkoholowej jest istotną częścią farmakologicznej terapii awersyjnej, która ma wielu zwolenników. Metoda leczenia wykorzystująca esperal daje bardzo dobre wyniki i skutecznie wymusza abstynencję. Kluczem tej terapii jest substancja czynna zawarta w esperalu. Poprzez swoje działanie odpowiada za wytworzenie w podświadomości pacjenta bariery i niechęci do sięgania po alkohol. Wszywka alkoholowa jest także niezwykle wydajnym sposobem leczenia, gdyż jednorazowa aplikacja esperalu działa aż rok.
Esperal – Informacje
Esperal jest substancją czynną, która w połączeniu z alkoholem wywiera silne, toksyczne działanie na organizm. W zależności od wypitej ilości alkoholu prowadzi do utraty wzroku, zaburzeń świadomości, nieodwracalnych zmian w wątrobie, pracy serca, nawet śmierci.
Lek aktywowany jest tylko w połączeniu z alkoholem – nie działa w połączeniu z innymi lekami oraz nie posiada działań ubocznych. Esperal implantowany jest w znieczuleniu miejscowym głęboko do warstwy mięśniowej.
Zabieg trwa 30 minut. Pacjent jest po nim zdolny do pracy i aktywności fizycznej! Po 7 dniach po zabiegu, pozostaje jedynie niewielka blizna. Jednorazowy zabieg, pozwala na działanie leku do 12 miesięcy.